Atrakcje w okolicy

Lokalne miody

W odległości ok 300 metrów znajduję się Pasieka Mordarka z szeroka gamą wyśmienitych miodów.


Stary Sącz

Położony około 25 km od Lipowego Wzgórza.

jedno z najstarszych miast w Polsce. Średniowieczny układ rynku i ulic oraz zabudowa miasta jest niezwykłą podróżą w przeszłość, podróżą w zamierzchłe czasy żywego traktu na Węgry, głośnych jarmarków, wiwatujących salw na cześć królów


Nowy Sącz

Położony około 25 km od Lipowego Wzgórza.

Główny ośrodek przepięknej Ziemi Sądeckiej ze szczytami Beskidów na południu i zachodzie oraz Jeziorem Rożnowskim na północy.


Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej

Szlak przebiega miejscami, które były areną kluczowych zmagań na froncie wschodnim Wielkiej Wojny. Podróżując wzdłuż szlaku można zobaczyć pamiątki tamtych czasów - forty, muzea, dawne obiekty wojskowe. W niektórych miejscach ocalały ślady okopów i innych umocnień polowych.


Jezioro Rożnowskie

Położone w odległości około 15 km od Lipowego Wzgórza.

Wyśmienite miejsce do wypoczynku nad wodą. Okolice Jeziora Rożnowskiego to miejsce pełne wyjątkowych zabytków i atrakcji. Znajdziesz tutaj zarówno warownie i zamki, jak również największy na świecie most kamienny wybudowany przez jednego człowieka, kościół romański, kościół obronny.


Kopalnia soli w Bochnii

Położona w odległości około 30 km od Lipowego Wzgórza.

To jedna z najważniejszych podziemnych atrakcji turystycznych. Od 2013 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Małopolski Szlak Architektury Drewnianej

Szlak tworzą najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane. Można tu odnaleźć malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory oraz drewniane wille i skanseny.


Spływ Dunajcem

Około 40 km od Lipowego Wzgórza.

Poczuj moc adrenaliny w dzikiej i pięknej przyrodzie.Górska rzeka o zróżnicowanym nurcie dostarcza wiele emocji, wspomnień i przeżyć i emocji. Spływ Dunajcem to atrakcja dla ludzi w każdym wieku.


Pieniny

Około 45 km od Lipowego Wzgórza.

Pieniny, zwłaszcza ich środkowa część, są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Decydują o tym walory przyrodnicze i pozaprzyrodnicze tych gór, łatwa dostępność komunikacyjna oraz dobrze zorganizowana infrastruktura turystyczna.

Galeria

Kontakt
Mordarka 175
34-600 Limanowa
Beskid Wyspowy
tel. , 724-696-846, .